Co warto zwiedzić w Europie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może wydawać się dla wielu lekko nudna, przynajmniej jeśli porównać Europę z Afryką, to jednakże nie można powiedzieć, iż europejskie miasta są gorsze od tych miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to nie jest tak, że np. europejskie góry są brzydsze – są różne gusta. Warto jednakże pomyśleć zatem co w istocie warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek naturalnie Polska… Kapitalnym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Warszawa, lecz również chociażby Sandomierz.

Warto pojechać w Tatry oraz morze. Zasadniczo w Polsce nie brakuje ciekawych miejsc. Dla miłośników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba wiedzieć, że Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże starać się pozostać w Pradze dłużej, aby móc chłonąć atmosferę tego miasta. Jeśli w grę wchodzą trochę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują również typowo niemieckie miasta. Czyli choćby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to teraz wielka metropolia, przecież to stolica Niemiec. Jednakże w porównaniu do np. Hamburga, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Bardzo dobrym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna spodobać się młodym ludziom. Takich miast oraz miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To pokazuje, że nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewne.
źródło: http://creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Ciekawe wpisy tematyczne:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy morskie

Rejsy najczęściej kojarzą się każdemu z w rzeczy samej niezmiernie ...